مقالات عمومی

نقاشی رنگ روغن روی بوم با طرح های مختلف

نقاشی رنگ روغن روی بوم

نقاشی رنگ روغن روی بوم می تواند شما را وارد دنیای عجیبی از رنگ های شفاف و زیبا کند و ساعت ها شما را پای کار نشانده و محو تماشای خود کند .نقاشی رنگ روغن از آن دسته کارهایی است که با کلی رنگ روبه رو هستید و می توانید متناسب با سلیقه و طرح مورد نظرتان آثار بسیار زیبایی ایجاد کرده واز زیبایی رنگ ها و روح تازه ای که به وسیله ترکیب رنگ های مختلف به آن می دهید ،  لذت ببرید.

اما همانطور که می دانید قبل از شروع هر کاری باید پایه واساس آن کار برای ارائه یک نمونه قوی و باکیفیت آماده باشد . در نقاشی با تکنیک رنگ روغن ، بوم نقاشی ، اساس کیفیت کارشماست و اگر جنس خوبی نداشته باشد هر چه قدر هم نقاش ماهری باشید، پایان کار شما آن طور که می خواهید و شایسته شما است از آب در نمی آید. در نتیجه پی ساختمان خود را درست بچینید تا بعدها متضرراشتباهات اولیه نشوید!

یک بوم نقاشی خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

روی یک بوم نقاشی خوب به راحتی خط و خش ایجاد نمی شود و به اصطلاح سفت و مقاوم است .

پارچه بوم معمولا از جنس های مختلفی مانند کتان و پلی استر و کرباس ساخته می شود که اکثر نقاشان کار با پارچه کتان را با کیفیت تر می دانند و بد نیست این را هم بدانید که هرچه قدر نوع پارچه به کار رفته روی بوم ، ضخیم تر باشد کیفیت کار شما نیز بهتر خواهد بود .

می توانید بوم نقاشی را خودتان متناسب با نیازتان بسازید تا هم در هزینه ها صرفه جویی شود و هم از پارچه های با کیفیت تری که انتخاب کردید استفاده کنید. دیدن مدل های قوی و کارهای زیبا شما را برای کشیدن یک نقاشی رنگ روغن حرفه ای آماده تر می کند.

به این مطلب هم سر بزنید اگر قصد دارید  نقاشی رنگ روغن منظره و طبیعت بکشید.

نقاشی روی بوم کوچک

نقاشی رنگ روغن روی بوم مشکی

گذاشتن رنگ با کاردک هم یکی از تکنیک های جالب نقاشی است. مقاله نقاشی با کاردک را هم ببنید، طرح های جالبی در این مطلب قرار دادیم که کمتر جای دیگری میبینید.

نقاشی رنگ روغن روی بوم ساده

به صورت کلی بیشتر نقاشان یا از بوم های ساخته شده با پارچه کتان  و یا از آن هایی که پارچه ای از جنس پنبه در آن ها به کار رفته است استفاده می کنند . به عبارتی کار کردن با بوم نقاشی که از جنس پنبه باشد  بسیار راحت تر از جنس های دیگر است و رنگ ها به راحتی روی بوم قرار گرفته و فید می شوند .در واقع اگرقصد کشیدن نقاشی رنگ روغن روی بوم را دارید و طرح شما دارای جزئیات و ظرافت های بالایی است سعی کنید از بوم های حرفه ای ساخته شده از جنس پنبه استفاده کنید . همچنین افرادی که قصددارند به تازگی کارنقاشی با رنگ روغن را شروع کنند بهتر است از بوم هایی که از جنس کتان هستند استفاده کنند تا با ایرادات کار خود بهتر آشنا شوند.

این مطلب را از دست ندهید: مدل نقاشی رنگ روغن

نقاشی رنگ روغن روی بوم حرفه ای

اگر مدل و طرح های نقاشی مدرن را می پسندید اینجا را هم ببینید.

نقاشی رنگ روغن روی جیر

عکس برای مدل نقاشی رنگ روغن انواع مختلفی دارد. این نوع نقاشی نیز زیبایی ها و طراوت های خاص خودش را دارد اما کارکردن با جیر به دلیل جنس مخملی حساسی که دارد بسیار سخت تر از کارکردن و نقاشی رنگ روغن روی بوم ساده و معمولی است . رنگ ها روی مخمل جیر باید از روشن به تیره گذاشته شوند که کاملا برعکس کار روی بوم ساده است و شما باید بتوانید در این نوع نقاشی تناسب رنگ ها را کاملا رعایت کنید . همچنین نباید خیلی در رنگ گذاری ها اشتباه کنید زیرا اصلاح اشتباهات روی مخمل جیر دردسرهای زیادی دارد .پس سعی کنید ابتدا چند مدل کار روی بوم معمولی انجام داده و  سپس به سمت جیر بیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *