مقالات عمومی

مدل نقاشی مداد رنگی چهره ، ۱۵ چهره که باید بکشید

مدل نقاشی مداد رنگی چهره

مدل نقاشی مداد رنگی چهره

نقاشی چهره با مداد رنگی یکی از پرطرفدارا ترین روش های نقاشی برای نقاشان و هنرجویانی است که به تازگی وارد دنیای هیجان انگیز نقاشی شده اند . تکنیک های مختلفی برای کشیدن مدل‌ نقاشی مداد رنگی چهرهوجود دارد که همگی بستگی به پشتکار و تمرین شما دارند.

برای مثال یکی از تکنیک هایی که برای طرح نقاشی مداد رنگی خود استفاده می کنید نحوه گرفتن مداد در دست و حرکت آن بر روی کاغذ است که اغلب توسط نقاشان به دو حالت انجام می شود :

۱.گرفتن مداد در دست به حالت نوشتن که از این روش برای کشیدن قسمت های محدود و جزئیات استفاده می شود .

۲.قرار گرفتن مداد نقاشی در کف دست که این حالت برای زمانی است که نقاش قصد دارد فضای بزرگ و طرح کلی از کار را بکشد .

همچنین برای استفاده از طرح مدل نقاشی مداد رنگی چهره نکته مهم مورد توجه ، حرکت دست است که اگر از مچ دست به مداد فشار وارد کنید و آن را حرکت بدهید، این کار کاملا اشتباه است. در اصول نقاشی با مداد رنگی یاد خواهید گرفت که حرکت دستباید از کتف به شانه ها و از شانه ها به آرنج انجام شود و استفاده از مچ دست در این نوع از نقاشی حداقل است . در ادامه چند نمونه زیبای مدل نقاشی مداد رنگی چهره را با هم مشاهده می کنیم :

مدل نقاشی مداد رنگی چهره ساده

طرح نقاشی مداد رنگی چهره فانتزی

مدل نقاشی مداد رنگی پرتره حرفه ای

ای کشیدن چهره و استفاده از مدل و طرح نقاشی مداد رنگی چهره بهتر است به چند نکته مهم توجه کنید:

اولین نکته ترکیب و لایه بندی رنگ ها است که باید طوری باشد تا فضای پشت چهره کاملا از چهره تفکیک شده باشد تا بیننده بتواند متوجه پرتره بودن چهره و سبک نقاشی شما بشود . همچنین در تیره تر کردن و روشن تر کردن رنگ ها نیز می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید .یکی از روش ها برای تیره تر کردن رنگ ها ، استفاده از نزدیک ترین رنگ تیره به همان رنگ است . برای مثال می توانید روی رنگ قرمز از رنگ بنفش استفاده کنید.برای روشن کردن رنگ ها نیز می توانید در اکثر اوقات از رنگ سفید روی رنگ اصلی خود استفاده کنید .

بهتر است در ابتدای کار از ابزارهایی مانند پاکن کمتر استفاده کنید تا به بافت کاغذ و مقوا آسیبی نرسد .همچنین سعی کنید در ابتدا یک طرح کلی از نقاشی بکشید و در مراحل آخر سراغ موها و پوست رفته و آن قسمت ها را تکمیل کنید .

مدل نقاشی با مداد رنگی دخترانه

جمع بندی

به طور کلی نقاشی با مداد رنگی مانند یک قرص مسکن است که درد جسم را تسکین می دهد چه نقاشی چهره با مداد رنگی چه نقاشی منظره با مدادرنگی و در صورت داشتن علاقه و پشتکار توسط شما ، می تواند با کمی علاقه و پشتکار روح‌ شما را نیز التیام بخشد و استعداد های درونی شما را نیز شکوفا کند . در کنارصبر و حوصله ، استفاده از مدادهای رنگی با کیفیت و ابزارهای نقاشی مناسب می تواند در نتیجه نهایی مدل نقاشی مداد رنگی چهره شما بسیار تاثیر گذار باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *