مقالات عمومی

مدل نقاشی مداد رنگی ، ۳۵ طرح برای یک نقاشی مداد رنگی زیبا

مدل نقاشی مداد رنگی

معرفی ۳۵ طرح زیبای مدل نقاشی مداد رنگی

اگر به دنبال چند نمونه مدل نقاشی مداد رنگی زیبا و در عین حال جوان پسند هستید این مقاله را از دست ندهید!

مداد رنگی یکی از ابزارهای بسیار پرکاربرد نقاشان است که می توانند برای خلق اثرهای هیجان انگیز از آن استفاده کنند. مغزی مداد رنگی از ترکیب موم و کائولین فشرده تشکیل شده است و به دلیل وجود رنگدانه های مختلف می توان در انواع و اقسام رنگ ها این وسیله کاربردی را تهیه کرد .

نقاشی مدادرنگی بسیار راحت و کم هزینه است و می‌توان این وسیله را روی بسیاری از کاغذهای مختلف به جز کاغذهای گلاسه و براق استفاده کرد. خوبی مداد رنگی سبک بودن آن است و می توانید آن را به راحتی حمل و جابه جا کنید . همچنین برای استفاده و کشیدن نقاشی مداد رنگی نیاز به مواد دیگر برای ترکیب کردن آن ندارید و همین دلیلی است تا کشیدن نقاشی مدادرنگی برای نقاشان بسیار ارزشمند باشد.

در ادامه چند مدل نقاشی مدادرنگی زیبا را باهم مشاهده می کنیم :

مدل نقاشی مداد رنگی حرفه ای

برای خلق مدل نقاشی مداد رنگی حرفه ای نیاز به مداد رنگی های با کیفیت مانند مدادهای پلی کروم ، کلاسیک و یا فابرکاستل دارید . همچنین نیاز است تا از عهده طراحی اشکال مختلف بر بیایید. در نتیجه حرفه ای بودن در طراحی نیز یکی دیگر از اصول مهم نقاشی مدادرنگی حرفه ای است .

مدل نقاشی مداد رنگی منظره

برای کشیدن مدل نقاشی مدادرنگی منظره تنها کافی است از ترکیب رنگ های مختلف اطلاعات داشته باشید و بتوانید آن را بر روی کاغذ پیاده کنید . همچنین نحوه کنترل فشار دست بر روی مدادرنگی برای کشیدن یک نقاشی مدادرنگی جذاب بسیار حائز اهمیت است . برای کشیدن نقاشی مدادرنگی منظره باید با سبک های مختلف آن از جمله سبک خطی ، شیوه سایه پردازی ، سفید کردن و … آشنا باشید .

 

مدل نقاشی مداد رنگی حیوانات

برای خلق یک اثر زیبا و کشیدن مدل نقاشی مدادرنگی حیوانات نیز مانند نقاشی منظره باید بتوانید با صبر حوصله این کار را انجام دهید .درست است که نقاشی کشیدن با مداد آسان است اما اجرای مراحل گام به گام آن برای رسیدن به یک نتیجه قابل قبول نیازمند صبر و حوصله فراوان است .

 

مدل نقاشی مداد رنگی ساده

اگر به تازگی شروع به یادگیری نقاشی کرده اید مدرسان شما پس از آموزش طراحی های اولیه و نحوه ترکیب رنگ های مختلف ، از شما چند نمونه مدل نقاشی مدادرنگی ساده را می خواهند که می‌توانید از تصاویرزیر برای کشیدن یک نقاشی مدادرنگی ساده و جذاب ایده بگیرید .

 

مدل نقاشی مدادرنگی فانتزی

منشا پیدایش مدل نقاشی مداد رنگی فانتزی شرق آسیا است . سبک این نوع نقاشی با نقاشی رئال کاملا متفاوت است و به صورت سمبلیک با پررنگ کردن کلیات به کار گرفته می شود . برای مثال می توانید در این مدل نقاشی مدادرنگی دختری را تصور کنید که چشم های درشت گرد داشته و اندامی زیبا با انحنای زیاد به زیبایی آن نیز افزوده است . نقاشی های فانتزی تعاریف مختلفی دارند که مثال گفته شده تنها یکی از انواع آن است. در ادامه نیز چند مدل نقاشی مدادرنگی فانتزی را با هم مشاهده می کنیم .

رنگی چهره

برای کشیدن  از مدل نقاشی مداد رنگی چهره علاوه بر مواردی که بیان شد نحوه در دست گرفتن و حرکت دست بر روی کاغذ نیز بسیار مهم و تاثیرگذار است و همین موضوع می تواند نقاشی شما را از حالت مبتدی به حرفه ای تبدیل کند . تمرین زیاد و استفاده از مهارت های کنترل مداد و حرکت آن برای خلق یک اثر ماندگار بسیار ضروری و مهم است .

 

مدل نقاشی مدادرنگی کودکانه

سخن آخر

از نظر بسیاری از نقاشان حرفه ای اگر به تازگی در حال شروع و یادگیری نقاشی هستید ، نقاشی با مداد رنگی در ابتدای کار می تواند باعث افزایش صبر و حوصله شما در کار شود . در واقع این نوع نقاشی پایه و اساس کارهای دیگر است و اکثر تکنیک هایی که از کار با مداد رنگی یاد خواهید گرفت را می توانید در کارهای دیگر پیاده کنید وهمین موضوع دلیلی می شود تا یادگیری سبک های دیگر نقاشی برای شما آسان تر شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *