مقالات عمومی

معرفی چند مدل نقاشی با کاردک

معرفی چند مدل نقاشی با کاردک


کاردک یکی از لوازم اساسی برای نقاشی است که اکثر هنرمندان در کارهای خود از آن استفاده می‌کنند و کار با آن بسیار آسان است . در بازار انواع مختلفی از کاردک وجود دارد که می توانید با توجه به استفاده ای که می کنید ، آن را تهیه کنید . نقاشی با کاردک اصلا کارسختی نیست تنها کافی است اصول و قواعد مربوط به آن ر ابدانید و بدون هیچ‌گونه هراسی دست به کار شوید.

در بازار کاردک های فلزی و پلاستیکی مختلفی پیدا می شوند که هر کدام را در اندازه های مختلف می توانید پیدا کنید . اصولا کاردک های فلزی از انعطاف پذیری بالاتری نیز برخوردار هستند و با توجه به انحنایی که در دسته و ساختار آن ها وجود دارد بیشتر مورد استقبال نقاشان قرار می گیرند. زیرا ساختار آن به گونه ای است که هنگام کار به دست و مفاصل نقاش فشار نخواهد آورد .

مدل نقاشی رنگ روغن با کاردک

اگر قصد دارید مناظر متفاوتی بر روی بوم بکشید باید کاردک هایی با سایزهای متفاوت را تهیه کنید .برای کشیدن نقاشی با کاردک می توانید از کاردک های مختلف برای ایجاد افکت های متفاوت بر روی بوم استفاده کنید .

برای مثال اگر قصد کشیدن آب یا آسمان که در واقع سطوحی تخت هستند را دارید می توانید به راحتی از کاردک های بزرگ که سطح صاف تری دارند استفاده کنید . در زیر چند نمونه مدل نقاشی رنگ روغن با کاردک را می تونید مشاهده کنید .

استفاده از کاردک دز نقاشی

مدل نقاشی با کاردک
نقاشی کشیدن روی بوم با رنگ روغن چه با قلمو چه با کاردک روی بوم از پر طرفدارتزین تکنیک ها در نقاشی است.

پرتره های نقاشی شده با کاردک

مدل نقاشی رنگ روغن با کاردک

مدل نقاشی رنگ روغن منظره با کاردک

مدل نقاشی آرامش بخش با کاردک

نقاشی های بی نظیر و جالب با کاردک

شیوه لکه گذاری با کاردک

مدل نقاشی با کاردک

منظره های نقاشی شده با کاردک

طرح نقاشی خلاقانه با کاردک

مدل نقاشی رنگ روغن طبیعت بی جان با کاردک

تکنیک نقاشی مدرن کار با کاردک

مدل نقاشی خاص و شگفت انگیز با کاردک

مدل نقاشی گل با کاردک روی بوم

برای کشیدن نقاشی هایی که نیازمند ظرافت های خاصی در کار هستند می توانید از کاردک های کوچکتر متناسب با نوع کار خود استفاده کنید .

میدونید از چه نوع طرحی برای نقاشی رنگ روغن استفاده کنیم؟

مدل نقاشی سرعتی با کاردک

مدل نقاشی با کاردک

مدل نقاشی اکریلیک با کاردک

مدل نقاشی آفتاب گردان مناسب اکریلیک و رنگ روغن

اگر به کشیدن نقاشی با رنگ های اکریلیک علاقه مند هستید پس باید بدانید که کاردک یکی از اصلی ترین و باارزش ترین وسیله شما برای کشیدن نقاشی است . زیرا این وسیله می تواند به راحتی رنگ ها را با یکدیگر مخلوط کرده و آن ها را با هم ترکیب کند . در واقع ترکیب رنگ ها با کاردک و پیاده کردن آن روی بوم بسیار طبیعی تر از قلمو در بعضی نقاشی ها خود را نشان می دهد.چند نمونه نقاشی اکریلیک با کاردک راباهم مشاهده می کنیم. طرح نقاشی رنگ روغن روی بوم رو هم حتما ببینید.

مدل نقاشی اکریلیک با کاردک طرح ببر

نقاشی روباه با اکریلیک و کاردک

مدل نقاشی منظره با کاردک
مدل های نقاشی با شیوه های مختلف

نقاشی منظره با کاردک

نقاشی رنگ روغن ساده با کاردک

رنگ روغن با کاردک مدل نقاشی راحت

اما فراموش نکنید که در برای داشتن یک اثر زیبا باید از ترکیب لوازم تخصصی مخصوص آن کار استفاده کنید. برای مثال هیچ وقت نمی توانید برای کشیدن نقاشی به وسیله کاردک ، قلموها را در کار دخیل کنید مگر آن که قصد کشیدن نقاشی های ترکیبی را داشته باشید . ترکیب رنگ ها به وسیله کاردک بسیار یکنواخت تر از قلمو است و باعث می شود کار طبیعی تر به نظر برسد و روی بوم نیز مشکلات دیگری به وجود نیاورد .

آموزش و مدل نقاشی با کاردک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *