مقالات عمومی

سبک کوبیسم

سبک کوبیسم

فروشگاه آرتا تحریر ارائه دهنده انواع لوازم التحریر هنری در اصفهان در این مطلب شما را با سبک کوبیسم نقاشی آشنا خواهد کرد .

کوبیسم cubism (حجم گرایی) :

واژه کوبیسم از ریشه cube به معنی مکعب گرفته شده است.

هنرمندان در این سبک تلاش میکنند تا کلیت یک پدیده را در یک فضای دو بعدی به نمایش بگذارند.

بطورکلی کوبیسم به دو دسته تحلیلی و ترکیبی تقسیم میشود و از بعد های مختلفی میتوان آن را تفسیر و تحلیل کرد. تعریف و توضیح طراح با ببینده اثر گاها متفاوت است بدین صورت که طراح موقع طراحی یک اثر، در استفاده از ترکیب رنگ های (کنارهم قرارگیری رنگها) و اشکال هندسی بکار گرفته شده ، هدفی یا معنی خاصی را به نمایش میگذارد که بینندگان در نگاه اول متوجه معانی اثر نمیشوند و تعریف دیگری را بیان میکنند و وقتی طراح ان، اثر ترسیمی را نقد یا تحلیل میکند، بیننده پی در معنی اصلی ان میبرد.

سبک کوبیسم

در اکثر نقاشی های کوبیسم اشکالی چون چشم ، لب ، ساکسیفون و گیتار را میبینید که در هر اثر معنی متفاوتی را لحاظ میکند و شاید بتوان گفت باید زبان خواندن معانی کوبیسم را داشت تا متوجه معنی دقیق ان شد همچنین این سبک سبب رشد خلاقیت و زیبایی میکند.

هنرمندان در این سبک تلاش میکنند تا کلیت یک پدیده را در یک فضای دو بعدی به نمایش بگذارند.

پابلو پیکاسو و ژرژ براک از جمله مهمترین و تاثیرگذارترین نقاشان در خلق و افرینش این سبک از نقاشی بوده اند.

در اولین نمایشگاهی که این دو نقاش از اثار کوبیسم خود رونمایی کردند با انتقاد شدیدی رو به رو شدند. در اوایل قرن ۲۱ با رشد گسترده تکنولوژی و پیشرفت بشریت ، زندگی انسانها بسیار تغییر کرد و هنرمندان نیز در نگرش خود تغییراتی ایجاد کردند ، این نگرش جدید سبک کوبیسم بود که به هنر مدرن و بخشی از هنر انتزاعی شکل گرفت.

از ویژگی های این سبک میتوان به طراحی ان با انواع تکنیکها نظیر اکرلیک ، رنگ روغن ، پاستل و … اشاره کرد.

انواع سبک نقاشی - کوبیسم

کوبیست ها (هنرمندانی که سبک کوبیسم کار میکنند) از پدیده های مختلفی نقاشی میکنند ولی با این تفاوت که از چندین نقطه مختلف به ان نگاه میکنند.

به عبارتی به جای اینکه جسم را از یک زاویه برسی کنند از چندین زاویه برسی میکنند.

کوبیست (هنرمندی که کوبیسم کار میکنید) از انسان ها ، اشیا و مناظر واقعی نقاشی میکشد اما نه از یک نقطه دید ثابت.

در واقع به جای نشان دادن جسم از یک زاویه آن را از زوایای گوناگون بررسی میکنند و به نوعی بازسازی و باز طراحی از سطح، شکل و رنگ صورت میگیرد.

سبک نفاشی کوبیسم

آشنایی با سبک کوبیسم نقاشی پاپلو پیکاسو

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.